Hikayeler

Mehmet&Büşra

Hepimiz internet reklamlarından görüp arkadaşlık sitelerine giriş yapmışızdır değil mi? Birçok site daha yeni kurulmalarından ötürü yeterli üye sayısına sahip olmadığından dolayı ziyaretçilerine tam istediklerini verememektedir. Oysa; ciddi arkadaşlık sitesi, uzun yıllardır hizmet vermekte olan bir platform olup hikayeler bölümü ile bugüne kadar ne yaptıklarını şeffaf bir şekilde dile getiren bir oluşumdur. Sizlere bir hikaye anlatmak istiyoruz; üyelerimiz arasında yer alan Mehmet, geçtiğimiz yıl üye olmasına karşın bu yılın ortalarına doğru aktiflik göstermeye başlamıştı. Ara ara giriş yapıyor, birkaç kişiye yazıyor ve doğrudan çıkış yapıyordu. Yazdığı kişilerin ona yanıt verip vermediği ile ilgilenmiyor, gelen mesajları dahi bakmıyordu. Mehmet bir gün Büşra’nın çevrimiçi olduğunu bilerek ona da yazmak istedi. Büşra, anlık olarak dönüş yaptığından dolayı Mehmet’in dikkatini çekmeyi başarabilmiştir. Tüm gece süren sohbet sonucunda Mehmet ciddi arkadaşlık sitesi üzerinden sonunda bir dost, arkadaş belki de eş adayı edinmeyi başarabilmiştir.

Sohbet her gece sabahlara kadar sürüyor, ikisi de işlerine yarı uykulu bir şekilde gidiyordu. Çarşamba günü yaptıkları konuşmada pazar günü için sözleşen Mehmet ve Büşra, Taksim’de buluşarak tüm günlerini Beyoğlu ve İstiklalin arasında doyasıya bir şekilde geçirdi. İnternet üzerinden yapılan bu arkadaşlık gerçek hayatta da yansımış, ikili arasında sevgi kıvılcımlarının oluşmasına neden olmuştu. İkisi de birbirinden hoşlanıyor fakat bunu bir türlü dile getiremiyor da. Biri bir gece ciddi arkadaşlık sitesine girmediğinde diğerini merak ediyor hatta bunun üzerine hesap dahi sorabiliyordu. Bir gün Mehmet artık hislerini daha fazla saklayamayacağını belirterek Büşra’ya açılmıştı. Biz burada bu olayı oldukça kısa bir şekilde özetliyoruz fakat, hikayenin kahramanları bu süreci oldukça uzun ve zorlu bir süreçten geçerek yaşamışlardı

Ciddi arkadaşlık sitesi üzerinden başlayan bu sohbet yavaş yavaş gerçek hayatta da yansıtılmıştır. Artık telefonları üzerinden konuşuyor, iş çıkışlarında birbirlerini ziyaret ederek ufak da olsa bir akşam yemeği yiyorlardı. İkisi de 25’li yaşlıların üzerinde olmasından dolayı bir gelecek sahibi olmaları gerektiğini biliyordu. Mehmet, daha fazla dayanamayarak Büşra’nın da kendisinin hoşlandığını bilerek bir evlenme teklif yapmıştı. Eminönü’nde yapılan evlilik törenine 35’den fazla kişi katılmış Büşra’nın unutamayacağı bir törene imza atılmıştı. İşte ciddi arkadaşlık sitesinin sunmuş olduğu avantajlardan sadece birini daha sizleri özetlemeye çalıştık. Sakın bu hikayenin burada bittiğini düşünmeyin. Belki de Mehmet ve Büşra da sizler gibi bu yazıyı okuyarak gülüyor olabilirler. Oldukça uzun olan bu dönemi bu yazımız içerisinde sizlere özet olarak sunmaya çalıştık.