Hikayeler

Murat&Dilara

Murat için sıradan bir gündü. Rahat bir çalışma hayatına sahip olmasından dolayı gününün büyük bir vaktini internet üzerinde geçiriyordu. Genellikle oyun, YouTube videoları ile vakit geçiren Murat, bir gün karşılaştığı reklamlar sonucunda ciddi arkadaşlık sitesine giriş yaptı. Bu platformda neler olduğunu merak eden Murat, yönergeleri takip ederek bir profil oluşturdu. Arkadaşlık sitelerinde temel olarak yapılacak şey bellidir. Bulunduğunuz bölgeye ya da ülke genelinde yer alan hemcinslerinizi bulabileceğiniz ciddi arkadaşlık sitesi, Murat’ın ilgi alanlarına göre online olan üyeleri listeledi. İlk gün genel itibariyle olayları çözmeye çalışan Murat 2. gün çevrimiçi olan Sevim’e yazarak, burada neler yaptığını, işle uğraştığı gibi konularda sohbet etmek istedi. Arkadaşlık insanların sadece reel hayatında olan bir kavram olmadığını belirten Murat, yaklaşık 1 ay boyunca birçok kişi ile samimi ve arkadaşça sohbetlerde bulundu.

Ciddi arkadaşlık sitesi üzerinden gerçek kişilerle sohbet etmenin tadına varan Murat, gününün büyük bir bölümünü burada geçiriyordu. Online üyeler arasında Dilara’nın profil resmini gördüğünde ondan büyük oranda etkilenmişti. Ufak bir resim dahi insanların kalbinde büyük hareketliliklerin meydana gelmesine neden olabileceğini Murat bizlere göstermişti. Dilara ile yaptığı ufak sohbet sonrasında onu görmeden aşık olmuştu. Yazılı olarak başlayan görüşme ileri etapta görüntülü görüşmeye doğru kaymaya başlamıştı. Dilara içinde bu durum ilk kez yaşanan bir deneyimdi. Ciddi arkadaşlık sitesi üzerinden başlayan bu sohbetler, Dilara’nın da Murat’a karşı bir ilgi duymasını sağlamıştı. Görüntülü sohbetin ilerisine gitmek isteyen ikili ortak şehir olan Ankara’da buluşarak 3 gün vakit geçirdi.

Yüz yüze İlk görüşmenin oldukça heyecanlı tarafını yaşayan Murat ve Dilara artık bu etkinliği her ay yapmaya başladılar. Ciddi arkadaşlık sitesi üzerinden uzun ömürlü bir ilişki yapılabileceğinin farkına varan çift, ilişkilerini yavaş yavaş çevrelerine de duyurmaya başladı. Bu platformun kendileri için büyük bir şans olduğunu belirten Murat ve Dilara konuyu ailelere kadar taşıdıklarını ve önümüzdeki ay nişan merasimi ile ilişkilerini resmi boyuta taşıyacaklarını öğrendik. Bunun gibi birçok hikaye ciddi arkadaşlık sitesi içerisinde yer almaktadır.