Hikayeler

Sinem&Fatih

Sinem, her zamanki gibi İstanbul trafiğinden bunalmış, eve varmanın hayallerini kurduğu bir günü yaşıyordu. Hayat artık onun için resmen monoton bir hale gelmişti. Ne bir erkek arkadaş edilebiliyor ne de bir sosyal ortama katılabiliyordu. Bu durumun vermiş olduğu rahatsızlık onu günden güne büyük oranda rahatsız ediyordu. Birçok arkadaşı gibi Sinem’in de bir evlilik, ciddi bir arkadaşlık gibi planları vardı. Mevcut durumu bu isteklerine ne kadar cevap vermese de bunu sağlayabilecek ortam arayışları her zaman aranıyordu. Bir gün, arkadaşına tavsiyesi ile ciddi arkadaşlık sitesine giriş yapan Sinem hiç tahmin etmediği bir görüntü ile karşılaştı. Çünkü internet üzerinden yapılan ilişkiler ona hiç mantıklı gelmiyordu. Hatta saçma bile geldiği gibi bu tarz ilişkilere hiç de güveni yoktu.

Ciddi arkadaşlık sitesi içerisinde giriş yaptığında istemsizce bir profil oluşturan Sinem ilk etapta sadece eğlence için burada yer alıyordu. Kerim, Murat, Sedat hatta Buse gibi isimlerden mesaj alan Sinem yapılan sohbetleri sadece eğlence ile karşılık veriyor, karşıdaki kişilere biraz takmıyordu. Ta ki bir gün Fatih ile tanışana kadar. Kadınları etkilemenin yöntemlerini bilen Fatih, ona daha önce hiç duymadığı bir biçimde yaklaşarak farklılığını gösterdi. Biliyorsunuz ki yazı dili ile insanların kendini ifade etme tarzı konuşma diline oranla biraz daha fazladır. Tüm marifetini ciddi arkadaşlık sitesi üzerinden gösteren Fatih Sinem’i oldukça güzel bir şekilde etkilemenin yolunu buldu. 3. gününden itibaren görüntülü bir şekilde görüşmeye başlayan ikili aynı şehirde olmalarından dolayı bir buluşma planları yaptılar. Fatih, buluşma gününde yaptığı sürprizler ile Sinem’in gönlünü kazanmış, ilk buluşmada birbirlerine uygun olduklarına karar vermişlerdi.

İkisini de uzun süre yalnızlık yaşamaları aslında büyük bir ders almalarına neden olmuştu. Ellerine geçen bu fırsatı değerlendirmek isteyen Sinem ve Fatih ilişkilerinin 3. ayından sonra radikal bir karar alarak evlenme planları kurmaya başladılar. Geçtiğimiz hafta yapılan düğün ciddi arkadaşlık sitesi üzerinden yapılan bir dizi evlilik operasyonlarından sadece birini oluşturmaktadır. Kaderlerine yazılmış olan kişiyi bulmak için sokak sokak gezmemenize gerek olmadığını gösteren ciddi arkadaşlık sitesi, insanları bir araya getirerek kaderlerini yaşamalarına olanak sağlıyor.