Hikayeler

Tayfun&Aylin

Tayfun’un en son ki ilişkisinin üzerinden 2 yıl gibi bir zaman geçmişti. Hayatını rutine bağlamış, ev ile iş arasında bir mekik kurmuştu. İlk etapta yalnızlık ona oldukça tatlı geliyordu. Hayatına kimsenin karışmaması, bir kişinin sorumluluğunu üstlenmemek daha rahat kararlar alınmasını sağlıyordu. Belirli bir süreden sonra yalnızlık herkeste olduğu gibi Tayfun’da da karamsarlık durumunun oluşmasına neden oldu. Kalbine dokunabileceği, hayatını paylaşabileceği bir eş, bir arkadaş arıyordu. Fakat; dışarıya baktığında istediği kritere uygun herhangi birisi yoktu. Bu şekilde hayatının insanını beklemek samanlıkta iğne aramaktan herhangi bir farkı yoktu. İnternet, günümüzde birçok farklı amaçlara uygun olacak şekilde kullanılıyor. Tayfun, belki de kaderi kendisi ile aynı olan insanı internette bulabileceğini düşünüyordu.

Ciddi Arkadaşlık Sitesi bulabilmek gerçekten zordur. İnternet üzerinde arkadaşlık site hizmeti veren birçok platformda sahte profiller yer alıyor, karşınızda gerçek olarak düşündüğünüz kişi bir bilgisayar robotu olduğunu öğrenince hayalleriniz yıkılabiliyordu. Birkaç saatlik araştırmadan sonra Ciddi Arkadaşlık Sitesi ile tanışan Tayfun, burada kendisine doğru bilgiler içeren bir profil oluşturdu. Saat gecenin ilerleyen saatleri olmasına karşın bir hayli kullanıcı çevrimiçi durumdaydı. Tayfun, çevrimiçi üyeler listesinde yer alan o kadar kişi arasından Aylin’i gördü. Ciddi Arkadaşlık Sitesinde yer alan bir profil olmasından ötürü sohbete açık olduğunu düşündü. İlk merhabayı yazmak belki de 15 dakikasını almıştı. İlk merhabadan sonra Aylin’den de ılımlı bir yanıt gelmişti. Bu sohbet, sabaha kadar sürmüş, Tayfun ile Aylin birbirini yakından tanımaya çalışmıştı.

Ertesi gün, bir sonraki gün, bir gün sonra daha derken 2 ay boyunca Tayfun ile Aylin arasındaki sohbet, ciddi bir arkadaşlığın başlamasına olanak sağladı. Farklı şehirlerde olsalar da Tayfun Aylin’i görmek için Mersin’e gitmekteydi. Ciddi Arkadaşlık Sitesi üzerinden başlayan bu ilişki 3 ay öncesinde yapılan evlilik teklifi ile ciddi bir boyuta dönüştürüldü. Bugün elimize gelen bir davetiye aslında bizlerinde çok mutlu olmasına neden oldu. Sanal ortam üzerinden tanışan 2 genç baharda evlenerek yeni bir hayata doğru yelken açacaklar. Sen de bu mutlu aileye dahil olmak istemez misin?